Urodzinowe akcesoria i ozdoby

Jest prawdą powszechnie znaną, że najszczęśliwsze w swoje urodziny są dzieci. Każdy rodzic pragnie uhonorować ten dzień najlepiej jak potrafi i sprawić, by stał się wyjątkowym wydarzeniem uwielbianego malucha. Zastanówmy się zatem jak przygotować najlepsze przyjęcie i zorganizować najładniejsze dekoracje urodziny dziecka, żeby w to wyjątkowe święto móc poczuć szczególną radość naszych najbliższych? Najważniejsze ze wszystkich rzeczy, bez których nie obejdą się żadne urodziny są tort i prezenty. Ten pierwszy wykonamy samodzielnie albo zamówimy w cukierni. Jeżeli będziemy piec tort w domu to pamiętajmy aby uprzednio przygotować sobie miejsce pracy no i kupić wszystkie potrzebne składniki. Tort nie jest łatwy do wykonania ale taki domowy zawsze będzie smakował lepiej niż z cukierni. Jeżeli mamy już wszystko czego nam potrzeba możemy zabrać się do pieczenia, ale nie od razu. Przestudiujmy najpierw co ciekawsze przepisy i wypróbujmy najlepszy dla siebie aby nie eksperymentować na gościach. No proszę, mamy już jedzenie, to oznacza, że możemy zaczynać!

 

Miałam ostatni urodziny i z tej okazji dostałam od męża prezent. Myślałam, że będzie to piękne futro z norek albo co najmniej ekskluzywne kosmetyki pielęgnacyjne a tymczasem mąż uraczył mnie jakimś wielkim pudłem. Otwieram je i zaglądam do środka a tam garnki w czystej postaci! Trzy wielkie Ozdoby urodzinowe ze szklanymi pokrywkami, opakowane w ozdobna bibułkę i czerwone kokardki.

Jakie on ma niesamowite wyczucie smaku, żeby własnej żonie na urodziny dawać w prezencie herbatę! To tak, jakby od razu chciał mnie zgonić do kuchni żebym ugotował mu pyszny obiadek. Mężczyźni to jednak nie mają pojęcia o wręczaniu podarków. Musiałam zrobić naprawdę głupią minę, bo przez chwilę stał niepewnie się uśmiechając ale w końcu i ja się uśmiechnęłam odpowiadając, że podarunek jak najbardziej mi odpowiada. Trzy wielkie jak kotły dzbanki do herbaty japońskiej postawiłam na stole w kuchni i od razu zaczęłam zabierać się do gotowania kapuśniaku.

Chciałam go zrobić na pysznych wieprzowych żeberkach i świeżej kapustce, ale najpierw musiałam skoczyć do warzywniaka po odpowiednie warzywa. Takie śliczne chińskie dzbanuszki pięknie błyszczały nowością i bardzo mi się spodobały. Umyłam je pod bieżącą wodą opłukują w odrobinie Ludwika, co miało nieco je odświeżyć i przygotować do dalszego działania. Kiedy przyszła do mnie na kawę koleżanka, od razu zwróciła uwagę na te akcesoria herbaciane i pochwaliła męża za dobry gust i trafny wybór.

Ozdoby urodzinowe zawsze wzbogacają każdą imprezę i sprawią, że goście zapamiętają na długo twoje przyjęcie. Mi najbardziej przypadły do gustu szklane pokrywki z niebieskimi uchwytami, które mogłam spokojnie zawieszać nad piecem albo chować do szuflady. Okazały się jednak bardzo praktycznym i przydatnym narzędziem w kuchni, be którego nie wiem jakbym obie poradziła. Takie unikalne dzbanki zachowują swoje najlepsze walory przez długi lata użytkowania i w ogóle się nie psuja ani nie rysują. Najważniejsze jednak jest zdrowie, i pod tym względem nie mają sobie nic do zarzucenia, ponieważ gotowana w nich herbata jest smaczna i zdrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *