Nowy blog

Jedną z popularnych platform do prowadzenia blogów jest WordPress. Na korzystanie z niego decydują się nie tylko osoby prywatne choć faktycznie stanowią oni ogromną rzeszę użytkowników wordpressa, gdyż jest on darmowy oraz bardzo prosty w obsłudze, ale także i właściciele firm, specjaliści z zakresu różnych dziedzin, tłumacze, a także, o czym będzie tu mowa, właściciele restauracji, barów czy kawiarni. Ci ostatni, prowadząc witryny swoich lokali, mają przed sobą bardzo ważne zadanie. Czym należy się kierować, gdy przeglądamy szablony WordPress dla stron owych miejsc, poszukując tego, który najlepiej będzie pasował do tej naszej? Po pierwsze, pamiętać należy o tym, by wybrany szablon można było w pełni spersonalizować. Dobrze jest wybierać te, w których to użytkownik decyduje o kolorystyce, z najdrobniejszymi szczegółami, graficznych motywach czy układzie strony głównej. Jako że najważniejsze, na stronie internetowej restauracji czy kawiarni, jest menu, poszukujmy szablonów, w których będziemy mogli wybrać jedną z możliwości jego prezentacji spośród kilku, które szablon proponuje. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie dopasować wszystkie elementy witryny do naszych upodobań, charakteru prowadzonego lokalu, a więc i grupy docelowej.

Strona wizualna jest w tym przypadku, jak się zdaje, ważniejsza niż wtedy, gdy mowa jest o innego rodzaju blogach. Strona internetowa miejsca, do którego chodzi się coś zjeść, musi rozbudzać apetyt i kusić… profesjonalizmem. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest również wybór szablonu zintegrowanego z Google Maps, dzięki czemu każdy z potencjalnych klientów, tj. gości strony, będzie mógł od razu sprawdzić, jak do naszej restauracji czy baru trafić. Dodatkowe opcje, na jakie możemy, ale nie musimy się zdecydować, to np. umieszczenie na stronie pokazu slajdów czy galerii. Poza tym, niektórzy decydują się na zintegrowanie witryny z portalami społecznościowymi.

Blog WordPress

Warto również mieć na uwadze, iż konkurencja w branży gastronomicznej jest ogromna- wciąż pojawiają się nowe lokale różnego typu i różnej klasy. Dobrze jest więc wybierać szablony wordpress zaopatrzone w pełen zestaw narzędzi, dzięki czemu lepiej rozpromujemy stronę i trafi na nią więcej osób poszukujących dobrej knajpki w swoim mieście w Internecie. Kto wie? Być może zawitają w nasze progi i będą naszą kuchnię polecać znajomym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *