Dlaczego warto mieć swojego bloga?

W erze Facebooka wartość własnego bloga jakby się spłyciła, albo wręcz przeciwnie – zwiększyła się. Obecnie młodzi (no, młodsi ode mnie), nie chcą zakładać własnego bloga, zamiast tego preferują formę w której komunikują się, wklejając śmieszne obrazki na Facebooku. Taka copy-pasta jest oczywiście słaba i nie promuje niczego ciekawego, bo największą wartość ma niepowtarzalna, oryginalna treść. Jeżeli weźmiemy pod uwagę do tego, że większość blogów obecnie powstających tworzą jakieś szafiarki, które nie mają nic do pokazania oprócz sukienki kupionej w Zarze, to możemy dojść do wniosku, że jest wielka bieda. Nowych i interesujących blogów z własną treścią jest w polskim internecie jak na lekarstwo. Jeżeli nawet pojawiają się jacyś interesujący blogerzy, to czasem ustępują oni po kilku wpisach, pewnie będąc wciągniętymi w życie codzienne i obowiązki inne niż publikowanie przemyśleń w Internecie. W każdym razie postaram się tu zachęcić osoby które mogą to czytać, aby uwierzyły we własne możliwości i jeżeli jeszcze się wahają, aby zdecydowały się założyć własnego bloga. A oto korzyści jakie wiążą się z jego posiadaniem:

1) Obsługa bloga jest prostsza niż się wydaje: Może blog nie jest tak łatwy w obsługiwaniu jak Facebook z interfejsem dla trzylatków, tym niemniej każdy gimnazjalista poradzi sobie bez problemu z jego obsługą. A gdy dodamy do tego łatwy w działaniu system WordPress, dzięki któremu teksty nie tylko dodaje się niczym korzystając z Worda, ale nawet widgety, czyli boczne dodatki dodajemy dwoma kliknięciami myszy, wówczas nie pozostaje nam nic innego niż siąść do własnego bloga i zostać słynnym blogerem.

2) Można więc stać się bardzo znanym! A nic innego tak nie łechta blogera, jak świadomość, że jest on, lub ona bardzo znana. Można wtedy udzielać wywiadów w telewizji a nawet w Internecie, a nawet prowadzić swoje filmiki na Youtube. Z blogowaniem wiąże się popularność, a może nawet to być sposób na życie! (Choć nikt nie mówi, że będzie łatwo).

3) Możliwość nauczenia się nowych rzeczy – no, może nie do wszystkich to trafi, ale ci którzy nauczą się własnego bloga, właśnie w polecanym systemie WordPress, na pewno nie będą tego żałowali. Informatyka wcale nie jest taka trudna, a jeżeli ktoś planuje związaną z nią karierę, wówczas jest to świetny sposób na wprawienie się.

4) Zawarcie ciekawych znajomości – co oczywiste, są to znajomości internetowe, ale jeżeli piszemy bloga o sprawach lokalnych, to może akurat trafi się ktoś ciekawy kogo poznamy w realu? Można więc dzięki temu poznać nowych ludzi, a może nawet, kto wie, przyszłego męża lub żonę? Blogerzy należą na ogół do ludzi inteligentnych, otwartych i ciekawych świata, więc czemu nie miałaby się trafić nam ciekawa partia?

blogerka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *