League of Legends – internetowy fenomen wśród gier MMORPG

Tak właściwie, to nazwanie League of Legends grą MMORPG byłoby nieco nadużyciem, ponieważ faktycznie rozgrywki odbywają się w drużynach graczy 5vs5 lub 3vs3, jednakże w popularnego LOLa gra już tyle graczy, że nie mogłam oprzeć się żeby tak właśnie ją sklasyfikować, ponieważ gra jest prawdziwie masowa, z liczbą graczy przekraczającą kilkadziesiąt milionów (i to aktywnych kont!) na całym świecie – od Japonii po Amerykę Południową. Oczywiście, Lol jest także niezwykle popularny w Polsce, a większość polskich graczy gra na serwerze dla Europy Środkowej (ja przeniosłam się na EU-West, ponieważ uważam, że jest ciekawiej i można popisać po angielsku, a nie tylko czesku albo węgiersku :).


Nie będę tutaj szczegółowo opisywać tej gry, ponieważ dużo już na jej temat pisano w Internecie, i po prostu należy spróbować w nią pograć, aby zobaczyć na czym ona polega. Dla tych którzy nie grali, napiszę tylko, że jest to gra drużynowa, z losowo dobranym graczami na podobnym poziomie zaawansowania – lidze i umiejętnościach, którzy wybierając jedną z ponad setki postaci, walczą o zniszczenie bazy przeciwnika. Gra jest bardzo szybka, dynamiczna i trzeba popisać się refleksem i umiejętnością szybkiego reagowania, ale także równie ważna jest strategia, a do tego trzeba pogłówkować. A oto dlaczego moim zdaniem LOL zyskał sobie tak dużą popularność i można powiedzieć, że jest „grą przyszłości”:

1. Wymaga wielu umiejętności i zachęca do doskonalenia się – trzeba się ciągle uczyć nowych postaci, testować nowe buildy, czyli budowę umiejętności i wybór przedmiotów do każdej gry, dobierać postaci tak aby nasza drużyna uzupełniała się najlepiej i żeby przeciwnicy mieli trudny orzech do zgryzienia. Trzeba się jednak przegryźć przez wiele statystyk i przeczytać z tysiąc poradników, żeby dowiedzieć się jak wygląda prawidłowo prowadzona postać. Do tego dochodzą jeszcze runy, które także pozwalają dodawać nowe cechy i umiejętności do postaci. Uważam, że z tego punktu widzenia trzeba naprawdę dużo się nauczyć, żeby zostać dobrym graczem, a to umacnia charakter, no i nie jest to gra dla ludzi leniwych albo mało ogarniętych 🙂

2. Akcja jest dynamiczna i bardzo widowiskowa – jeżeli tylko wiemy o co chodzi w grze, możemy sobie otworzyć jakiś jej streaming na przykład na Youtubie, albo jeszcze lepiej – na Twitchu i oglądać na żywo rozgrywkę. Twitch regularnie obsługuje także Mistrzostwa Świata i poszczególnych kontynentów oraz duże turnieje, jak mistrzostwa w grach hentai dla dorosłych, takich jak Fighting Bellonas. Inne gry hentai znajdziecie też na przykład na stronie Pod Kołdrą.

3. Gra jest zespołowa, nie gra się z komputerem, ale gracze tworzą drużyny. W rezultacie poziom emocji jaki towarzyszy każdej grze jest bardzo wysoki i mamy świadomość, że gramy z prawdziwym człowiekiem, siedzącym po drugiej stronie komputera. Oczywiście ma to także złe strony, ponieważ jeden gracz może bardzo łatwo zepsuć grę całej drużynie przez niewłaściwe zachowanie, lub po prostu trollowanie.

4. Merchandising i społeczność, czyli różne dodatki poza grą, takie jak figurki Lol, maskotki, gadżety i oczywiście cosplay. Wielu graczy i graczek przebiera się za różne postacie z gry i można podziwiać później ich stroje na konwentach.

I na koniec – moje ulubione postacie w tej chwili to Ahri (MID) albo Riven (TOP) i jako bonus zamieszczam niżej zdjęcia uroczych cosplayerek:

Króliczek Riven

Riven z League of Legends

Ahri Popstar

Ahri z League of Legends

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *