Gry z Japonii

Niebieskie światła (AKA Ao no hono-o/Blue Light) Film opowiada historię młodego, 17-letniego Shuichi (Kazunari Ninomiya), który w dzieciństwie był dręczony przez ojczyma. Po rozwodzie, zamieszkał z matką i przyrodnią siostrą Haruką. Niestety, któregoś dnia koszmar powraca. Nienawiść chłopca pogłębiają wciąż powracające wspomniania z dzieciństwa oraz fakt, że ojczym zaczyna poniżać jego matkę, siostrę i jego samego. Shuichi podejmuje desperacką próbę pozbycia się ojczyma, który dręczy rodzinę. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że oto straci panowanie nad własnym życiem, a jego los z góry zostanie przypieczętowany.

Tym razem skusiłam się na grę dla dorosłych w stylu hentai. Warto było. Film naprawdę poruszający. W zaskakujący i dogłębny sposób pokazuje, jak młody człowiek może stracić kontrolę nad swoim życiem po przekroczeniu pewnej granicy.

Mimo, że animacja hentai jest prosty w swoim odbiorze i nie znajdzie się w nim żadnych niedopowiedzeń, jeszcze podczas seansu pojawiają się dociekania i pytania 'co by było gdyby…?’. Z tego powodu do końca trzyma w napięciu i zmusza nas do ciągłego myślenia, oraz przeżywania przygód z głównym bohaterem.

gra

Większość wydarzeń da się jednak przewidzieć, co jednak filmowi w żaden sposób nie ujmuje. Aktorstwo także na wysokim poziomie, zwłaszcza, ze większość głównych bohaterów to ludzie młodzi. Jak na swój wiek, wywiązali sie z zadania mistrzowsko.  Już od początkowych scen filmu, zaczynamy czuć sympatię do głównego bohatera i w każdej kolejnej minucie filmu gorąco mu 'kibicujemy’. Niektóre sceny (zwłaszcza pomiędzy Shuu a Noriko) są ukazane po prostu świetnie i niejednokrotnie zmuszają widza do głębszej refleksji. Ogromnym plusem dla filmu jest także wspaniała muzyka.

Warto go obejrzeć., polecam wszystkim fanom klimatu Japonii, jak dla mnie 5/5.

Malarstwo chińskie znane jest na całym świecie. Najsłynniejsze dzieła powstawały przez wieki i do tej pory cieszą oczy prawdziwych znawców sztuki. Na tych obrazach widać wszechobecny spokój i ukojenie, można dzięki nim przenieść się gdzieś daleko, z dala od zmartwień i niepotrzebnych pokus i pragnień współczesnego świata. Spokój ten oddają wspaniałe krajobrazy pełne roślinności, zwierząt, kamieni oraz innych przedmiotów, które kształtowały sztukę w Chinach i były jej głównych punktem rozwoju.

Sztuka chińska wywodzi się z czasów poprzedzających panowanie dynastii Tang, kiedy to na obrazach widać było postaci ludzi. Później właśnie zaczęto skupiać się na otaczającej przyrodzie, często ptakach, kwiatach oraz krajobrazach charakterystycznych dla tego miejsca. Chińscy malarze mogli pracować gdyż mieli wsparcie klasy wyższej, powstawały nawet akademie sztuki. Wszystkie obrazy miały w czasach panowania dynastii Tang i Song polityczny wydźwięk, a sztukę traktowano bardzo poważnie. Później na sztukę chińską miała silny wpływ gra erotyczna. Pisarze interesowali się otaczającym ich światem i również zaczynami malować.

Obrazy chińskie są charakterystyczne pod tym względem, że nic nie jest tu powiedziane wprost. Przedstawiona natura i przyroda nie jest malowana wprost, ale są wybierane z niej szczegóły które dają coś  więcej, potrafią skłonić do refleksji i spojrzeć wgłąb siebie, na swoje życie. Nieświadomie zaczynamy zastanawiać się nad sobą patrząc na chińskie malarstwo. To ciekawy trend tak różny od tego, co znamy z własnych doświadczeń. Jeśli kojarzymy obrazy przestawiające krajobrazy wiemy, ze artysta miał na celu uchwycenia piękna przyrody, chwili.

Widać to wprost, że zachwycony zapierającym dech w piersiach widokiem namalował coś pod wpływem chwili. Jednak w obrazach namalowanych przez chińskich malarzy nic nie jest powiedziane wprost. Można doszukiwać się tam wielu znaczeń, dlatego jest ono tak ciekawe i interesujące. Każda sztuka powinna jakoś na nas oddziaływać, niekoniecznie od razu zmuszać do refleksji nad własnym życiem, ale chociaż poruszać nas. Tym bardziej warto poznać obrazy, które sięgną gdzieś głębiej, pozwolą się zastanowić nad sensem życia i tym, czy ono jest dla nas dokładnie takie jak oczekujemy. Sztuka chińska rozwijała się przez wieki niosąc światu wiele głębokich przesłań, dlatego teraz tym bardziej jest dla nas cenna.

Nieco komercyjnie, choć też jednocześnie nieśmiało, pragnę zaprosić do wspaniałego sklepu, prowadzonego przez ludzi z Poznania. Mowa o firmie Zen Tea, która oferuje herbaty z Dalekiego Wschodu i wyłącznie w oryginalnych opakowaniach. W zalewie tanich herbat niepewnego pochodzenia, w przesypywanych torebkach, oferta tego sklepu to coś wyjątkowego.

gra erotyczna

Bardzo lubię ich herbatę i udało mi się ostatnio dostać tam wspaniałe Da Hong Pao, napój z gatunku herbat turkusowych, którego normalnie nie można nigdzie kupić. Jest to jedna z najcenniejszych herbat chińskich, która pochodzi z Czerwonych Klifów, miejsca o historycznych znaczeniu dla Chińczyków. Najwyraźniej miały tam miejsce jakieś epickie bitwy, a później wyrosła tam herbata – tak mniej więcej, w przybliżeniu można opisać dlaczego jest to miejsce ważne. Dla nas, współczesnych Polaków ma jednak największe znaczenie, że już teraz można się delektować tym wspaniałym napojem, bo czegóż chcieć więcej. Pyszna herbatka z tego sklepu ukoi Twoje nerwy i sprawi, że będziesz czuła się uspokojona przez cały dzień. W ofercie ponadto jest tam wiele innych interesujących produktów, dlatego polecam po prostu samodzielne przejrzenie oferty gier erotycznych.

Ten wielki zwój będzie wkrótce zdobił ścianę mojego pokoju i oczywiście ma on tradycyjną kaligrafię chińską. Uwielbiam w ogóle kupować przez Internet i bardzo interesują mnie też sklepy z orientalnymi produktami, których wcale nie ma w Polsce dużo, dlatego z pewnością będę jeszcze tam powracała. Zachęcam do skorzystania z ich oferty, bo jest naprawdę fajna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *