Filozofia Miłości

Gry Visual Novel, to w największym skrócie gatunek gier bogatych w fabułę i z bardzo rozwiniętymi charakterami bohaterów. Pochodzi on z Japonii, a bardzo dużą popularność zyskał w ostatnim czasie między innymi dzięki takim grom jak Katawa Shoujo lub Sengoku Rance. Jeżeli chodzi o polski rynek takich gier, to jest on bardzo ubogi, ponieważ istnieje tylko jedna komercyjna gra Visual Novel po polsku – Filozofia Miłości, za to świetna. Opiszę ją w tym wpisie.

Filozofia Miłości to przyjemna gra, której głównym bohaterem jest student I roku Filozofii, rozpoczynający właśnie studia. Jak przystało na chłopaka wkraczającego w dorosłość, jest on nieco zagubiony, jednak bardzo się stara 🙂 Oczywiście na scenę musi także wkroczyć dziewczyna, którą mniej lub bardziej nieudanie stara się zdobyć. Gra ma kilka zakończeń i tylko od nas zależy jak potoczy się ta historia. Ponieważ jest to polska Visual Novel, czyli gra w formie powieści graficznej, nie uświadczymy w niej elementów zręcznościowych, ani żadnej strzelaniny. Jest to idealna gra dla dziewczyn, choć spokojnie też dla chłopaków, zresztą głównym bohaterem jest facet. Z tego samego powodu bardzo dobrze nadaje się na ekrany tabletów i telefonów.

Oprawa graficzna i muzyczna jest ładna i odpowiednia do tego typu opowieści. Muzyka jest przyjemna i wpada w ucho, a grafika jest w mangowym stylu. Wielki plus oczywiście także za polskie realia, które sprawiają, że gra wydaje się bardzo bliska. Sterowanie jest również bardzo proste i polega na podejmowaniu decyzji przez rozgałęziające się wybory. Polecam wszystkim, którzy lubią czytać i lubią przyjemne historie.

Dostępna jest w serwisie Google Play, skąd możemy ściągnąć ją na Androida. Cena to tylko 4,90 złotych, więc gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *