Filozofia Miłości

Gry Visual Novel, to w największym skrócie gatunek gier bogatych w fabułę i z bardzo rozwiniętymi charakterami bohaterów. Pochodzi on z Japonii, a bardzo dużą popularność zyskał w ostatnim czasie między innymi dzięki takim grom jak Katawa Shoujo lub Sengoku Rance. Jeżeli chodzi o polski rynek takich gier, to jest on bardzo ubogi, ponieważ istnieje tylko jedna komercyjna gra Visual Novel po polsku – Filozofia Miłości, za to świetna. Opiszę ją w tym wpisie.

Filozofia Miłości to przyjemna gra, której głównym bohaterem jest student I roku Filozofii, rozpoczynający właśnie studia. Jak przystało na chłopaka wkraczającego w dorosłość, jest on nieco zagubiony, jednak bardzo się stara 🙂 Oczywiście na scenę musi także wkroczyć dziewczyna, którą mniej lub bardziej nieudanie stara się zdobyć. Gra ma kilka zakończeń i tylko od nas zależy jak potoczy się ta historia. Ponieważ jest to polska Visual Novel, czyli gra w formie powieści graficznej, nie uświadczymy w niej elementów zręcznościowych, ani żadnej strzelaniny. Jest to idealna gra dla dziewczyn, choć spokojnie też dla chłopaków, zresztą głównym bohaterem jest facet. Z tego samego powodu bardzo dobrze nadaje się na ekrany tabletów i telefonów.

Oprawa graficzna i muzyczna jest ładna i odpowiednia do tego typu opowieści. Muzyka jest przyjemna i wpada w ucho, a grafika jest w mangowym stylu. Wielki plus oczywiście także za polskie realia, które sprawiają, że gra wydaje się bardzo bliska. Sterowanie jest również bardzo proste i polega na podejmowaniu decyzji przez rozgałęziające się wybory. Polecam wszystkim, którzy lubią czytać i lubią przyjemne historie.

Dostępna jest w serwisie Google Play, skąd możemy ściągnąć ją na Androida. Cena to tylko 4,90 złotych, więc gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *