Zamawianie artykułów po polsku

Jeśli chcesz zamówić artykuły w języku polskim do strony, bloga, serwisu internetowe, profilu w mediach społecznościowych, zastosuj się do tych wskazówek. Znajdziesz tu informacje na temat tego, w jaki sposób zlecać stworzenie treści na stronę i co brać pod uwagę. Dowiesz się także, jak najlepiej wybrać firmę, która się tym zajmuje. Przedstawimy też możliwości, jakie zapewniają specjaliści z Poland Content.

Doświadczenie to podstawa

Firma, która zajmuje się tworzeniem treści na witryny, powinna mieć w tym odpowiednie doświadczenie. Na rynku pojawia się wielu marketerów, ale zaledwie garstka z nich ma odpowiednie kompetencje, wykształcenie i może pochwalić się odpowiednim portfolio. Jest to proste do zweryfikowania. Przed wybraniem firmy, poproś o przykłady napisanych tekstów. Nie zadowalaj się jednak artykułami na ogólne tematy, a jedynie z wybranych specjalizacji. Jeśli na przykład budujesz portali informacyjny związany z debiutem IPO spółki na giełdzie, poproś o przedstawienie przykładowych tekstów giełdowych. Jeżeli przedstawiciel firmy nie może ich pokazać, a zamiast tego zbywa cię innymi artykułami, oznacza to, że copywriterzy tej firmy nigdy nie robili podobnych tekstów.

Doświadczenie w tworzeniu artykułów dla twojej branży przełoży się na znakomity tekst. Pisarze, nie posiadający wiedzy i doświadczenia z branży stworzą w najlepszym wypadku słabe teksty, które będą zawierać błędy i narażą twoją firmę na utratę zaufania. Warto więc sprawdzić wcześniej, prosząc o próbki treści. Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy firma copywriterska Polish Copywriting sprosta twoim wymaganiom, zamów tekst na próbę. Jeden albo dwa artykuły próbne powiedzą ci, czego możesz oczekiwać przy dłuższej współpracy i pokażą potencjał pisarski firmy.

Polskie teksty wielu typów

Treść w internecie to jednak nie tylko artykuły, jakie można przeczytać w gazetach i czasopismach. To więcej form treści, jakie możesz prezentować na blogu, czy w mediach społecznościowych. Firma dostarczająca treść, powinna znać wszystkie rodzaje artykułów, jakie wykorzystuje się w marketingu internetowym i odpowiednio je tworzyć. Zupełnie inaczej wygląda tekst przeznaczony dla czytelnika firmowego bloga, a inaczej prezentuje się wpis na profilu Facebook, kierowanym do szerokiego grona odbiorców.  Taka firma powinna tworzyć między innymi następujące rodzaje treści na strony internetowe po polsku:

  • Artykuły finansowe
  • Treści do sklepów internetowych
  • Wpisy w mediach społecznościowych
  • Artykuły o zakładach sportowych

Każdy z wymienionych rodzajów tekstów jest wyspecjalizowany, a jego tworzenie wymaga odpowiedniej wiedzy. I tak na przykład artykuły finansowe obejmują tworzenie aktualności z rynku akcji, surowców i walut. To również opisy instrumentów finansowych, a także analizy rynkowe. Do ich tworzenia wymagane jest doświadczenie, wykształcenie, a nawet praktyczna znajomość rynków, na przykład przez samodzielne inwestycje. Ostatnio popularne są też treści związane z kryptowalutami, ponieważ na ich temat powstaje wiele blogów i portali. Dzięki temu, na bieżąco potrzebowani są specjaliści od technologii blockchain, a tych nie ma wiele, ponieważ jest to nowa dziedzina wiedzy. Copywriterzy, którzy nie mają tych kompetencji, po prostu popełnią dużą liczbę błędów.

Następnym popularnym rodzajem treści, które są poszukiwane przez klientów oczekujących na dobry polski content są artykuły o zakładach sportowych, czyli Polish Betting content. To nisza, w której działają firmy oferujące zakłady bukmacherskie, zarówno polskie, jak i zagraniczne offshore. Pisząc na ten temat trzeba mieć bardzo obszerną wiedzę. Nie wystarczy tylko znać się na krajowej piłce nożnej. Musicie więc wiedzieć znacznie więcej niż kim jest Lewandowski, czy gdzie grał Wojciech Kowalczyk. Trzeba też znać się na bardzo niszowych dyscyplinach i ligach. Warto więc wiedzieć o lidze brazylijskiej, czy o azjatyckich zespołach futbolowych z Chin, Korei Południowej i Japonii. Wymaga to od pisarza dużej wiedzy, której nie znajdziemy w polskich mediach internetowych i sięgania po źródła zagraniczne, niekiedy nawet z tych egzotycznych krajów.

Poza tym, zakłady sportowe to nie tylko piłka nożna, ale też bardzo niszowe dyscypliny, takie jak MMA czy nawet rzutki. Wiele z tych sportów w ogóle nie jest popularna w Polsce, a pisanie na ich temat jest wymagające. W końcu Betting to także wydarzenia pozasportowe. Można obstawiać także wydarzenia kulturalne lub polityczne, typując na przykład kto zostanie kolejnym kanclerzem Niemiec. Nie trzeba dodawać, że wymaga to jeszcze innych, obszerniejszych kompetencji.

Wybierz firmę taką jak Poland Content

Jeśli szukasz firmy, która spełni te wszystkie kryteria, nie szukaj dalej. Wybierz Poland Content, która jest agencją interaktywną zajmującą się tworzeniem treści dla polskich stron internetowych. Jest to czołowa firma w swojej branży, która dostarcza tekstów na strony internetowe firm, które chcą wejść na rynek polski. Lokalna gospodarka rozwija się bardzo szybko, a do tego kraju wchodzą firmy takie jak Amazon, który niedawno uruchomił sklep internetowy w wersji polskiej. Z tego powodu nie warto szukać, a najlepiej zdecydować się od razu na ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *