Sword Art Online – recenzja

Sword Art Online to nowa seria anime, wydana w lipcu 2012. Zaczyna się bardzo szybko i właściwie nie zwalnia ani na chwilę, nie będąc wypełniona nudnymi fillerami, do których potrafi przyzwyczaić nas wiele japońskich filmów animowanych. Jak można się domyślać po tytule, seria opowiada o graczach MMORPG, uwięzionych w środku gry z której nie mogą się wydostać. Jedynym sposobem na ucieczkę z gry jest pokonanie każdego ze 100 pięter, które przewidział dla nich twórca. Haczykiem jest również to, że jeżeli postać zginie, ginie również gracz – a więc – nie ma respawnów! I tak zaczyna się podróż po krainie pełnej niebezpieczeństw z grą o najwyższą stawkę.
To, co czyni to anime wspaniałym, a może nawet już kultowym, jest przywiązanie twórców serii do detali. Jeżeli gracie lub graliście w gry MMO nie mogą wam nie przypaść do gustu różne lochy, potwory, bossowie, rozwój postaci, pojedynki, tajemnice i wiele innych, które jest zawarte w tej serii. Dodajmy do tego dużo oryginalnych postaci z ciekawymi charakterami, różne questy, gildie, fabułę gry, powiązaną różnymi historiami w taki sposób, że wszystko ma to sens, a otrzymamy bardzo przemyślaną i wciągającą fabułę, które nie może nas oderwać od pierwszego do ostatniego odcinka.
Styl grafiki – rysowanych postaci typowy styl dla anime w konwencji fantasy, ale definitywnie nie oszczędzano na grafikach, bo jest wysokiej jakości i wygląda bardzo efektownie. Muzyka także jest świetna, zwłaszcza podczas walk z bossami. Seiyuu, czyli aktorzy podkładający głosy również spisali się dobrze i brzmią niezwykle żywo i realistycznie.

Wnioski:
Sword Art Online to bardzo wciągające, niezwykłe anime, zawierające wiele kruczków, zwrotów akcji i wątków, które przy tym są konsekwentnie i sensownie realizowane w całej serii. Scenariusz jest naprawdę mocnym elementem całej serii. Jeżeli chcecie się przekonać, jak gracze przeniesieni do MMORPG zachowaliby się, warto obejrzeć, nie pożałujecie.

OCENA: 9/10

+ Historia jest unikatowa i wciągająca
+ Liczba wątków i różnych postaci sprawia że świat Sword Art Online wydaje się być tętniący życiem
+ Walki są fajnie reżyserowane – fani pojedynków nie będą mogli być rozczarowani

A na koniec kilka screenów:

sword-art-online

sword-art-online-2

sword-art-online-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *